Sunegalavę pacientai ieško pagalbos ir skuba į šeimos gydytojo kabinetą. Kuo žmonės skundžiasi vasarą? Nuo bitės įgėlimo iki vėžio rizikos: gydytojai atvirai apie didžiausias rizikas sveikatai šiltuoju metų laiku.
Perkaitimas
Kylant temperatūrai, didėja ir saulės smūgio rizika. Pavojingai pakyla kūno temperatūra, kyla pykinimas, stiprus galvos skausmas, dezorientacija, kvėpavimo sutrikimai. Karščio smūgio riziką didina per ilgas mėgavimasis saulės voniomis, kapstymasis saulės kepiname sode ar namuose pamiršta kepurė. Ši būklė ypač pavojinga sergantiems širdies ar kitomis lėtinėmis ligomis, vaikams ir senjorams.
Nudegimas saulėje
Nudegimas saulėje iš pažiūros neskamba grėsmingai. Tik pamanykite – odą paperštės, na ir kas čia tokio? Deja, taip manantys stipriai apsigauna. Saulės vonios gali sukelti net antro laipsnio nudegimus ir visą gyvenimą liekančius randus. Apie ypač stiprų nudegimą išduoda pūslės ir intensyvus odos skausmas. Be to, intensyvūs saulės spinduliai didina odos vėžio riziką. Agresyvios spinduliuotės poveikį malšina apsauginiai kremai su UV filtru. Vis dėlto, net ir pasitepus kremu, reikia vengti saulės spindulių vidudienį ir kaitintis ryte arba po pietų.
Apsinuodijimas
Karštis – ideali terpė bakterijoms daugintis ant maisto. Patekusios į žmogaus organizmą, šios bakterijos sukelia intensyvius apsinuodijimo simptomus – pilvo srities skausmą, pykinimą ir vėmimą, viduriavimą, aukštą temperatūrą ir galvos skausmą. Jeigu apsinuodijimo simptomai nesilpsta, būtina kuo skubiau kreiptis į medikus. Tuo tarpu siekiant išvengti nemalonių pojūčių, greitai gendančius maisto produktus būtina laikyti šaldytuve.
Laimo liga
Vasaros laikotarpiu erkės – itin aktyvios. Kasmet daugybė žmonių nukenčia nuo šių parazitų platinamų susirgimų. Vienas iš jų – laimo liga, nuo kurios nėra jokios vakcinos. Aptikus laiku, laimo liga gydoma antibiotikais. Tačiau pavėlavus, susirgimą lydi komplikacijos, galinčios tapti liekamaisiais reiškiniais: galvos skausmas, artritas, širdies ritmo sutrikimai ir neurologinės problemos.
Alergija
Žiedadulkės, pelėsis, bitės geluonis – bene „populiariausi“ vasarinių alergijų dirgikliai. Ūmi alerginė reakcija gali baigtis ligoninės priimamajame, todėl jautrūs pacientai karštaisiais metų mėnesiais turi būti ypač budrūs. Patariama su savimi visada turėti antialerginių medikamentų.
Sunegalavote? Į pagalbą atskubės Pašilaičių šeimos medicinos centro specialistai – savo pacientams suteikiame nemokamą šeimos gydytojų priežiūrą ir užtikriname greitą gydymą. Kviečiame registruotis Pašilaičių šeimos medicinos centre!