Po maudynių užgulė ausys. Ką reikėtų daryti?
Termometro stulpeliui šoktelėjus į viršų, daugelis iš mūsų laisvalaikį vasaros metu kartu su artimaisiais leidžiame prie įvairių vandens telkinių. Tačiau specialistai pastebi, kad maudynės upėse, ežeruose ar jūroje kartais baigiasi nemalonumais – ausų užgulimu. Kaip sau padėti ir ką svarbu žinoti, dalinasi „Pašilaičių šeimos medicinos centro“ gydytojai otorinolaringologai.
Maudynių metu dažnai užsikemša ausys ir suprastėja klausa dėl į vidų patekusio vandens, kuris paprastai savaime išteka pats kartu su siera. Tačiau kartais vanduo pasilieka, todėl tokiu atveju patariama lengvai pakratyti galvą pasilenkus į vieną pusę.
Siekiant išvengti tokių problemų, rekomenduojama su savimi turėti ausų kamštelius. Nesiimant apsaugos priemonių atsiranda rizika atsirasti ausų landos uždegimui ar netgi netekti klausos. Taip nutinka todėl, kad dėl stipriai pasikeitusio slėgio plyšta pirminis/antrinis būgnelis, tad prireikia chirurginių operacijų, kurios gali ir nepadėti, jeigu pažeidžiamos nervinės struktūros.
Svarbu žinoti! Susidūrus su užgulimu, nenaudokite ausų krapštukų ar kitų buitinių daiktų, kadangi tokios priemonės gali sužeisti ausies landą ir būgnelį. Dėl vandens sieros kamštis pradeda brinkti galiausiai uždarydamas ausies kanalus.
Pasireiškus ausų problemoms geriausias sprendimas – kreiptis į gydytoją otorinolaringologą, kurį galite rasti registruodamiesi vizitui „Pašilaičių šeimos medicinos centre“. Atvykę gausite visą reikiamą pagalbą bei naudingus specialistų patarimus.