Kas gi nepasvajoja apie sniego baltumo dantis? Deja, dalį pacientų nuo profesionalaus dantų balinimo atbaido jautrūs dantys ar skausmo baimė, kitus – natūralių balinimo būdų paieškos. Pašilaičių šeimos medicinos centro burnos higienistė Toma Lesickienė papasakojo apie dažniausius dantų balinimo mitus.
Dantų balinimas pažeidžia emalį
Burnos higienistė T. Lesickienė tikina, kad mitas, esą dantų balinimas gali pažeisti dantis, vis dar gajus. „Iki šiol išgirstu pacientų klausimų – ar balinimas nesugadins dantų. Žinoma, prieš keliolika metų balinimo priemonės buvo mažiau pažengusios. Tačiau šiandien tikrai nėra ko bijoti. Mūsų klinikoje naudojamos balinimo medžiagos emalį veikia tiksliai, bet švelniai ir tikrai nežaloja dantų“- ramina pašnekovė.
Dantų balinimas netinka jautriems dantims
Dažnai girdime: dantų balinimas – ne išeitis jautrius dantis turintiems žmonėms. Neva po balinimo atsiradęs jautrumas neleidžia užmigti ir sujaukia kasdienybę. Bet ar tikrai? „Patyrusio specialisto atliekamas dantų balinimas net jautrių dantų savininkams leidžia džiaugtis maksimaliu baltumu. Apklausos rodo, kad po dantų balinimo lempos procedūrų, dantų jautrumas pacientams beveik niekada nepasireiškia“- teigia burnos higienistė.
Balinimo efektas – trumpalaikis
Dalis pacientų baiminasi dėl balinimo trumpalaikiškumo. Gal tikrai neverta leisti pinigų, jeigu išsvajotas baltumas per porą savaičių išgaruos kaip dūmas? „Tai – visiškas mitas. Šiuolaikinės balinimo priemonės leidžia džiaugtis akinančia šypsena ilgą laiką. Štai pasirinkę balinimą lempa, baltesne šypsena džiaugsitės net porą metų. Žinomą, efektas priklauso nuo dantų priežiūros ir tinkamo priemonių pasirinkimo“- pasakoja T. Lesickienė.
Naminės priemonės balina saugiau
Dažnas yra girdėjęs patarimą išsibalinti dantis namuose su „naminėmis“ priemonėmis, pavyzdžiui, išsišveisti dantis su soda ar druska. Šios priemonės dantų balinimui tikrai netinka: kietosios dalelės gali negrįžtamai subraižyti dantų emalį, paveikti dantenas, sukelti dantų jautrumą, o norimo baltumo taip ir nesuteiks. „Nereikėtų užsiimti savigyda – savo praktikoje mačiau ne vieną pacientą, kuris sužalojo emalį, dantis nušveitęs druska“- pasakoja burnos higienistė.
Balinimo kapos yra geriausias pasirinkimas
Pasiryžę dantų balinimui, nemažai pacientų vis dar renkasi balinimą kapomis namuose, kuomet gelis įšvirkščiamas į specialias formeles ir laikomas ant dantų per naktį. Tai iš tiesų saugus ir veiksmingas sprendimas, tačiau T. Lesickienė pasakoja, kad yra dar efektyvesnis metodas: dantų balinimas specialios lempos pagalba. „Procedūra vyksta kabinete, prižiūrint gydytojui, todėl garantuojamas maksimalus rezultatas. Jūsų dantys taps baltesni jau po vieno vizito, be to, nepasireikš dantų jautrumas“- balinimo lempos privalumus vardija pašnekovė.
Ir Jūs svajojate apie pasitikėjimo kupiną baltą šypseną? Dvejoti neverta – registruokitės vizitui Pašilaičių šeimos medicinos centre, pas burnos higienistę Tomą Lesickienę. Laukiame Jūsų!