Informacija pacientams

Kategorijos

Visi Bendrinė informacija (96) Sveikatos patarimai (43) Ginekologija (4) Šeimos medicina (12) Odontologija (5) Tyrimai (7)

Skiepai nėštumo metu: kas saugu ir rekomenduojama

Nėštumas – ypatingas laikotarpis, kai moters kūnas ne tik saugo save, bet ir rūpinasi būsimo kūdikio sveikata. Nėščiosios imuninė sistema veikia kitaip nei įprastai – ji tampa jautresnė įvairioms infekcijoms, todėl labai svarbu pasirūpinti tinkama apsauga nuo užkrečiamųjų ligų.

Menopauzė: kaip ji veikia moters organizmą ir kaip palengvinti simptomus

Menopauzė – neišvengiamas moters gyvenimo etapas, lydimas įvairių hormoninių pokyčių, galinčių turėti didelę įtaką tiek fizinei, tiek emocinei savijautai.

Kaip apsaugoti ausis žiemą: keli paprasti patarimai

Šaltasis sezonas – tai ne tik žiemos švenčių ir pramogų laikotarpis, bet ir padidėjusi ausų ligų rizika.

Vaikų skiepai: kada ir kokių skiepų reikia

Vaikų sveikata – didžiausias tėvų prioritetas. Tinkama vakcinacija yra vienas efektyviausių būdų apsaugoti vaikus nuo pavojingų infekcinių ligų ir užtikrinti, kad jie augtų saugioje aplinkoje.

Pirmasis vizitas pas ginekologą – ką svarbu žinoti jaunoms moterims?

Pirmasis vizitas pas ginekologą daugeliui jaunų moterų kelia nemažai nerimo, tačiau tai vienas iš svarbiausių žingsnių siekiant pasirūpinti savo sveikata bei užkirsti kelią įvairioms ligoms. Kiekvienos apžiūros metu gydytojas užtikrina maksimalų komfortą ir atlieka apžiūrą suteikdamas daug naudingos informacijos.

Vitaminų vartojimas rudenį

Atėjus rudeniškiems orams, daugelis vis dažniau su peršalimo simptomais susiduriančių žmonių imuniteto stiprinimui renkasi vaistinėse parduodamus vitaminus. Tačiau specialistai pastebi – siekdami sau padėti, kartais kaip tik galime pakenkti tiksliai nežinodami, kokių papildų reikia mūsų organizmui, ar jų perdozuodami.

Kognityvinės funkcijos ir jų palaikymas senstant

Kognityvinės (pažinimo) funkcijos – tai mūsų smegenų gebėjimas apdoroti įvairią informaciją, būtiną sėkmingiems kasdieniams procesams, orientavimuisi laike, aplinkos suvokimui. Visgi žmogui senstant, šios funkcijos keičiasi ir silpnėja, dėl ko gali stipriai suprastėti bendra gyvenimo kokybė. Tačiau įdėjus pakankamai pastangų yra veiksmingų būdų, kaip galima efektyviai jas palaikyti bei stiprinti.

Po maudynių užgulė ausys. Ką reikėtų daryti?

Termometro stulpeliui šoktelėjus į viršų, daugelis iš mūsų laisvalaikį vasaros metu kartu su artimaisiais leidžiame prie įvairių vandens telkinių. Tačiau specialistai pastebi, kad maudynės upėse, ežeruose ar jūroje kartais baigiasi nemalonumais – ausų užgulimu. Kaip sau padėti ir ką svarbu žinoti, dalinasi „Pašilaičių šeimos medicinos centro“ gydytojai otorinolaringologai.